Bakkt Bitcoin Futures Surge od zera do ATH na poziomie 11 509 kontraktów

Bakkt, fizycznie rozliczana platforma transakcyjna Bitcoin Futures dla inwestorów instytucjonalnych, odwiedziła Twitter, aby ogłosić, że po ponad miesiącu zerowej aktywności na platformie, jej wolumen obrotu osiągnął nowy, wszechogarniający poziom 11 509 kontraktów. Wzrost ten jest przypisywany wzrostowi ceny Bitcoin (BTC).

Bakkt Sees Green ponownie
Po ponad miesiącu nieaktywności na Intercontinental Exchange (ICE) spółka zależna Bakkt, ostatni skok cen bitcoinów przyniósł powiew świeżego powietrza na platformę, ponieważ firma ogłosiła nowy ATH w swoim miesięcznym wolumenie obrotu kontraktami terminowymi Bitcoin.

  • Bakkt tweetował:
  • Bakkt na tweet również dostał kilka zabawnych odpowiedzi, z użytkownikiem Twittera z uchwytem @ThatguyXrp tweetting:
  • Bakkt pokazał, że jego nowy ATH nie jest tylko błyskiem na patelni, ponieważ 29 lipca sprzedał kolejne 11.706 kontraktów.
  • Bakkt tweetował:

Jak donosi BTCManager, Bakkt zawarł umowę partnerską z Galaxy Digital na początku czerwca 2020 r., aby wprowadzić nową usługę, która umożliwi inwestorom instytucjonalnym bezpieczne kupno, sprzedaż i przechowywanie bitcoinów (BTC).

Wcześniej, w maju 2020 roku, Bakkt zamknął niezwykle udaną rundę finansowania serii B, która zebrała 300 milionów dolarów od takich znaczących firm jak Pantera Capital i innych.

Bitcoin (BTC) Mooning Again

W szczególności, nowy rozmach na Bakkt i innych platformach, w tym CME, wynika z gwałtownego wzrostu cen Bitcoin, który w końcu wyłamał się z jego kanału handlowego i obecnie siedzi powyżej 11k dolarów.

Gdzie indziej, dzienny wolumen obrotu na Chicago Mercantile Exchange (CME) przekroczył 1,3 mld dolarów, podczas gdy otwarte odsetki (nierozliczone zaległe kontrakty na instrumenty pochodne) wzrosły do 724 mln dolarów.

Co więcej, niektóre wiodące giełdy odnotowały również znaczny wzrost kontraktów terminowych na bitcoin’y, z Huobi na czele z dziennym wolumenem 6,51 mld dolarów, następnie OKEx na poziomie 5,88 mld dolarów, a Binance na trzecim miejscu z 5,66 mld dolarów, jak wynika z analizy Skew.

Z ceną Bitcoin nadal utrzymuje swój nowo odkryty byczy pęd, eksperci wskazali kilka czynników napędzających cenę Bitcoin do księżyca. Dopiero się okaże, jak długo będzie to trwało.

W czasie prasy, Bitcoin Code handluje na 11,003 dolarów z limitem rynkowym ponad 202 miliardów dolarów, jak widać na CoinGecko.